Saturday, 4 June 2016

Corn flour crepes with vegetables.

Hi healthy eaters!
Are you excited about holidays as much as we are? The feeling of freedom and leeway but also the sense of being lighthearted and chirpy while enjoying every moment of the presence, and squeezing this life juice to obtain each drop it possesses or even gain more if possible... Humans should learn how to live their lifes to the fullest, how to take advantage of it, and stop worrying, adjusting to and caring about the system that society has already imposed on them..

Jesteście podekscytowani nadchodzącymi wakacjami w tak dużej mierze, jak my? Uczucie wolności i swobody ruchu, ale również poczucie bycia beztroskim i radosnym w momencie czerpania tego, co najlepsze z każdego jednego momentu życia, życia chwilą i wyciskania soków życia, by uzyskać każdą kropelkę, którą posiada, a może nawet zyskać więcej, jeśli to możliwe.... Ludzie powinni nauczyć się, jak żyć pełnią życia, jak z niego korzystać i przestać się zamartwiać, troszczyć i dostosowywać do systemu narzuconego na nich przez społeczeństwo...


It is kind of terrifying when we think about our future as a society, when we realize that we are trapped in 'a box' full of rules, restrictions and laws, and we are somewhat forced to adjust to them and follow on daily basis in order to avoid further problem, which may occur. However, at the same time we lose our identity and become limited by ourselves to some extend. How can we be fully free and independent when there are thousands of laws we adhere to, which tell us what is 'right' and what is 'wrong', what we are allowed to do and what is forbidden? There is no denying that we talk a lot about freedom of speech, freedom of choice or any other types of  'freedom'..  Are we actually free? Or rather we create this perception of having ability to emancipate ourselves while in reality it is just an illusion? Well, we are not trying to change your standpoints on this particular topic or indicate what we perceive as proper and incorrect, but rather share with you our reflections on the aspect of freedom. To be frank, it is just a little piece of contemplation because we find this topic extremely broad and we could go on and on for ages.. :) To make things clear, we would love to stress that we believe that every single individual has the right to choice the path he wish to follow and decide about his future and actions, and rules have been created to somehow help societies live in peace and safety, though, we reckon that they limit us profoundly. What we want to say by this is that, you do not have to wait this summer and holidays break to set yourself free, you can release yourself at any time and follow your heart. Remember, everything starts in you head, mind is a powerful place!
We decided to release ourselves in kitchen as well and make a meal, which would fill both a stomach and our mind with nutrients and amazing taste, that is why we took few ingredients and make crepes with veggies obviously. Cooking sounds fun ride, doesn't it? So do you want to drive? :)


To jest nieco przerażające, kiedy myślimy o naszej przyszłości jako społeczeństwo, kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że poniekąd jesteśmy zamknięci/uwięzieni w takim 'pudełku' pełnym reguł, ograniczeń oraz praw, i trochę jesteśmy zmuszeni do przystosowania się do nich i stosowania ich na codzień po to, by nie stworzyć większych problemów w przyszłości. Jednakże, w tym samym czasie zatracamy naszą indywidualność i stajemy się ograniczeni przez samych siebie w pewnym stopniu. Jak możemy być całkowicie wolni i niezależni kiedy jest tysiące zasad, których przestrzegamy, i co ważniejsze, które mówią nam, co jest 'poprawne' a co jest 'złe', co nam wolno a co jest zabronione? Nie można zaprzeczyć, że bardzo często mówi się o wolności słowa/mowy, wolności wyboru i wielu innych rodzajach wolności.. Czy jesteśmy tak naprawdę wolni? czy może raczej kreujemy tę percepcje w naszych głowach, wizję tego, iż mamy może możliwość i zdolność do wyzwolenia samych siebie, podczas gdy w rzeczywistości to tylko iluzja? Warto wspomnieć, że nie próbujemy zmienić Waszych poglądów na ten konkretny temat, czy wskazać na to, co my postrzegamy jako 'odpowiednie' i 'niepoprawne', ale raczej podzielić się z Wami naszymi odczuciami w aspekcie dotyczącym wolności. Szczerze mówiąc, to tylko ułamek naszej refleksji, ponieważ zdaje się, że ten temat mógłby ciągnąć się w nieskończoność, a my mogłybyśmy rozmawiać o tym godzinami, gdyż jest bardzo wiele rzeczy, które nie zostały jeszcze powiedziane.. :) Wyjaśnijmy jeszcze jedną kwestię, chciałybyśmy podkreślić, iż wierzymy, że każda jednostka ma prawo wyboru ścieżki, którą zamierza podążyć i decydowania na temat swojej przyszłości, a zasady zostały stworzone po to, by w jakiś sposób pomóc społeczeństwom żyć w spokoju i bezpieczeństwie, chociaż, naszym zdaniem znacznie one nas ograniczają. Co chcemy prze to powiedzieć to to, że nie musisz wyczekiwać lata i wakacji, aby uwolnić samego siebie, możesz to zrobić w dowolnym momencie.  Pamiętaj, wszystko zaczyna się w głowie, to umysł jest najsilniejszym miejscem!
Postanowiłyśmy wyzwolić same siebie również w kuchni i przygotować posiłek, który wypełniłby zarówno nasz brzuszek i umysł, dostarczając odpowiednich składników odżywczych i cudownego smaku, dlatego też zgarnęłyśmy parę produktów i zrobiłyśmy naleśniki z warzywkami. Gotowanie to niezwykła przejażdżka, prawda? Więc może chcesz poprowadzić? :)

WG.

Serves 2
Ingredients
For crepes-
1 egg
4 tbsp milk
2 tbsp water
1/4 corn flour

For the filling
1/2 broccoli
2 sun-dried tomatoes
4 cherry tomatoes
1/2 red onion
1/2 avocado
1 handful baby spinach
optional: cream cheese

Instruction
Ingredients for crepes combine in a bowl. Remember to stir the batter every time before pouring portion onto a pan. Wash broccoli roses and cook until tender. Cut onion hoe you prefer and place on a pre-heated pan with butter. Fry until tender, add cherry tomatoes cut into slices and sun-dried tomatoes. When ready, add spinach and stir few times to combine. Put ingredients into separate bowl, cut avocado into slices or cubes. Start frying pancakes. You do not require any additional fat. To serve you can spread cream cheese on a crepe, add fried veggies, avocado and broccoli. Bon apetit!

~Polish version
Dla 2 osób
Składniki
Na naleśniki
1 jajko
4 łyżki mleka
2 lyżki wody
1/4 szklanki mąki kukurydzianej

Na farsz
1/2 brokuła
4 pomidorki koktajlowe
2 suszone pomidory
1/2 czerwonej cebuli
1/2 awokado
1 garść szpinaku baby
opcjonalnie: serek kremowy

Instrukcje
W misce połącz składniki na naleśniki. Jeśli będzie taka potrzeba, rozrzedź dodając więcej mleka. Umyj różyczki brokuła i ugotuj. Cebulę pokrój w piórka i wrzuć na rozgrzaną patelnię z masłem. Podsmażaj aż zmięknie, dodaj pokrojone w paski pomidorki kotajlowe i suszone pomidory, podsmażaj dalej. Na koniec dodaj szpinak i mieszaj aż zmięknie. Zacznij smażyć naleśniki. Nie potrzebny jest dodatkowy tłuszcz. Przed zaserwowaniem posmaruj serkiem, nałóż warzywa, brokuly i awokado pokrojone w kostkę. Smacznego!

No comments:

Post a Comment