Friday, 14 July 2017

Bułka z plastrami a.k.a. pastrami by Wholesome Girls

Każdy przepis kryje za sobą jakąś historię, bardziej lub mniej interesuacą, ale nawet ta najbanalniejsza w kontekście jedzenia i przygotowywania potraw nabiera pewnej wyjątkowości. Jeśli postrzegacie siebie w kategorii foodie, posłuchajcie naszej historii o bułce z plastrami.

Tydzień temu po kilku podejściach w końcu odwiedziłyśmy słynny Warszawski Nocny Market. Po zrobieniu pięciu okrążeń, rzutach monetą i zmówieniu próśb do niebios o jakąkolwiek radę w wyborze, w końcu zdecydowałyśmy co spróbować. I choć pastrami tak pięknie wyglądało i od tak dawna nas kusiło, to nie ono zwyciężyło morderczy konkurs. Nieco zawiedziona z obrotu zdarzeń, ku mojemu zaskoczeniu po powrocie do domu zastałam w lodówce cudowny pakunek z naklejką "pastrami". Jeszcze tego samego dnia parzyło się w garnku szczelnie otulone folią aluminiową. Szybka wycieczka do sklepu po bułki i kiszoną czerwoną kapustę (wiem, niejeden kulinarny bloger obruszyłby się faktem, że nie przygotowałyśmy własnych bułek na kilkuletnim zakwasie oraz kimchi pieczołowicie ugniatanych stopami w koreańskich beczkach w przydomowej spiżarni, ale nie to jest sednem tego przepisu). Szczęśliwa, że w końcu spróbuję kultowej kanapki wysłałam zdjęcie drugiej połówce Wholesome Girls, mistrzyni łączenia kreatywności i ironii, która ukoronowała moje dzieło mianem "Bułki z Plastrami". Przypadkowo stworzyła nazwę, która znacznie bardziej pasuje do tego przepisu. Nie jest to idealnie odwzorowany oryginał czy szczyt kulinarnej finezji - to szybki przepis (nie licząc dłużącego się w nieskończoność etapu parzenia mięsa), który po prostu Cię usatysfakcjonuje i stanie się twoim 'comfort food'. Zachęcamy, żeby nieustannie go ulepszać, ponieważ my po prostu zaproponowałyśmy bazowy przepis, naszą wersję, otwartą na wszelkie modyfikacje. Niewykluczone, że bardzo szybko zamieścimy tutaj kolejne wariacje na temat Bułki z Plastrami.
WG.

Składniki
Na 3 kanapki
3 ciabatty
300g pastrami (najlepiej naparowane)
5 ogórków konserwowych
2 łyżeczki musztardy
1/2 szklanki czerwonej kiszonej kapusty
1/2 szklanki chutney'a z cebuli

Metoda
Jeśli nie udało Ci się zdobyć napaowanego pastrami, musisz sam je przygotować gotując szynkę zapakowaną w folię aluminiową na parze przez około 2,5 godziny. Gdy będzie gotowe przekrój ciabattę, podgrzej na suchej patelni, dół posmaruj musztardą, ułóż ogróki, kapustę i chutney, a na wierzch cienkie plastry pastrami. Podawaj od razu jeszcze ciepłe.

No comments:

Post a Comment